четвер, 19 березня 2015 р.

Якщо не зараз, то коли?


Варанасі. Похоронне багаття. Тепер вже пізно щось міняти.

Забув, як то слухати себе. Кілька днів тому згадав. Прислухався. І серед шуму думок звернув увагу на одну фразу, яка часто повторюється: "я не готовий"...

Належу до категорії людей, кому завжди дуже важко щось міняти у своєму житті. На стільки важко, що навіть не знаю як це описати. Я ніколи не міг уявити своє життя в майбутньому не таким як є зараз. Тобто, я не можу уявити себе в нових обставинах, в новому місці, з новими людьми. Можливі кардинальні зміни для мене не можливі (навіть коли сам іду до них) до того часу поки вони не відбудуться, поки не стануть фактом. А вже коли факт "на лицо", тоді періоду адаптації практично не потрібно, часом навіть складається враження, що так і було.
Я ніколи не міг уявити, що закінчу школу і поступлю в коледж, як піду на роботу, як піду з роботи, як поїду в Індію, як повернусь назад.. і т.п. Я ніколи не був готовий до того що щось поміняється.

От і зараз підсвідома думка, що "я не готовий" не дає мені рушити вперед. Я не готовий прийняти можливі зміни, постійно аналізую та зважую. Та що там говорити, навіть коли ходив в гори (це дійсно те що люблю), то кожного разу був не готовий! Кожного разу! Але... Тут я по новому зрозумів одну важливу річ про себе, можливо комусь це також буде цікавим: ГОТОВИМ МЕНЕ РОБИТЬ ПОЧАТОК. Все дуже просто. Якщо мене протягом певного часу мучить думка починати щось чи ні (змінювати щось чи ні), то значить воно мусить бути зроблене, інакше воно б мене не "тримало" так довго. І не має значення чим воно обернеться, чи бажаним результатом чи уроком це треба зробити. І готовим до цього я стану в той самий момент, коли почну, тоді "коли рюкзак буде на плечах і я переступлю поріг". Інакше я ніколи не буду готовий.

І чим довше буду відкладати початок, тим довше буде тривати період невизначеності та відчуття нереалізованості, а це, в свою чергу, тягне за собою постійну колосальну трату енергії на підтримку себе хоча б в мінімальному тонусі, щоб просто жити.

Пам'ять, слава Богу, ще не підводить, і я добре пам'ятаю той прилив сил та енергій, який буквально огортає все тіло. І тоді, скільки б я не тратив енергії вона не закінчується до тих пір, поки нове життя не стане рутиною.

Отже, який зміст відкладати те, що має бути зроблене? Життя проходить.
Якщо не зараз, то коли?5 коментарів:

 1. Так, життя проходить... Оглядаєшся назад гарно прожито, спокійно, але проаналізувавши життя, розумієш, що багато не досягнуто. Дивишся вперед - ніяких перспектив. Як жити, за що жити, як поступити? От я теж за крок до зміни роботи (життя). Скільки себе пам'ятаю, хотів змін на краще, та не наважувався щось зробити, щоби стало краще

  ВідповістиВидалити
 2. Я свій черговий крок до змін "на краще" зробив, і я радий тому що відбувається, чого і тобі бажаю Павло. Щоб ти радів тому, що відбувається. А головне - роби так як вважаєш за правильне саме ти, бо тобі з тим жити.

  ВідповістиВидалити
 3. Дякую, Володя. Дякую, що написав це.

  ВідповістиВидалити
 4. Колись на моєму зап'ясті таки зявиться те маленьке татуювання, на якому буде написаний мій основний життєвий урок - "Краще жаліти про зроблене, ніж про незроблене"))

  ВідповістиВидалити
 5. І таки дуже гарно "готовим робить початок". Так.

  ВідповістиВидалити

І що ти думаєш з цього приводу?