субота, 19 січня 2013 р.

Замок, водоспад, перевал...

Це була перша трохи дальша поїздка на мотоциклі. Поїхали взагалі майже не готуючись.
Не мав а ні запасок, а ні ремкомплектів.. навіть ключів майже не було. Тай поперся в гори не пройшовши обкатку повністю.
Було одне, що затьмарювало все решту: величезне бажання вже нарешті десь поїхати!
Маршрут склав швидко та довго не мудруючи: Надвірна - Пнівський замок - Бухтівецькі водоспади - водоспад під перевалом Пересліп - сам перевал - Яремче. "Гвоздьом програми" мали стати Бухтівецькі водоспади, а все решту по дорозі та для більшої повноти.

Червень місяць.. погода стояла пречудова, трохи жарко, але, порівнюючи з зимовим холодом, було файно.

Отже, Пнівський замок, тобто те, що від нього залишилось:Хоча, свого часу, це був найбільш укріплений замок українських земель. Серед середньовічних кам’яниx оборонниx споруд Карпат саме Пнівський замок посідав перше місце. Польські історики, чиї предки і збудували фортецю ще в ХІ ст., переконані, що вона жодного разу не була завойована загарбниками.
Найбільше замок постраждав на початку ХІХ ст. за австро-угорців. Його стіни розібрали при будуванні броварні.
Наразі тут руїни, які мало чим нагадують могутню неприступну фортецю. Але то все минуле, а сьогодні (тобто тоді в червні 2012) тут багато зелені, яскраве сонце, голубе небо, свіжий вітер... а залишки кам'яних стін навівають думки про тимчасовість людських творінь. Але було весело ).
 Якось тут все гармонійно, навіть "трьохбуквенні" написи на стінах одного кольору із травою.
 Ну, по коням.. тобто на коня!

Водоспади в урочищі Бухтівець однозначно варті того, щоб "теліпатись" кілька кілометрів кам'янисто-бриловою дорогою. Чи не єдиний їх мінус в тому, що вони знаходяться практично посеред села (с.Букове). Люди ніколи особливо не прикрашали природу, і тут не виняток: довкола сільські хати, а біля самих водоспадів багато туристів.
Щоправда, свою дозу задоволення ми і тут взяли :).

 Поруч з великим Бухтівецьким водоспадом є Крапельковий. Він далеко не такий вражаючий та еффектний, як основний, але по відчуттям набагато приємніший. Пару годин біля водоспадів річки Бухтівець пройшли непомітно, просто миттєво. І так як ночувати хотіли подалі від людей, рушили далі, глибше в гори. До стоянки під Переслопом довго добирались, Буцефал грівся, доводилось давати йому відпочивати, як не як обкатка була в процесі.
Отакі "земляні кровопивці" досить часто зустрічаються в цих краях:

А от ми уже на місці:
 Стільки спогадів з цією стоянкою, що голова кругом іде. То як перевалочна база усіх великих походів Горганами. Приходиш як додому.. правда це перший раз коли я сюди не прийшов а приїхав. Є в цьому свій кайф :).
 Ну і як без святкового столу. Особливо в тему були грибочки.
 Наступного дня "вилетіли" на Переслоп: дорога зі сторони річки Зубринки майже ідеальна.
 

Але спуск до Яремчі вибив з мене усяке бажання повторювати подібний переїзд мотоциклом через Переслоп, принаймні на цьому мотоциклі. Треба ендуро, і тоді йухууу!
Завершувалась перша двоколісна подорож під дощем. Добре змокли та промерзли, спорядження ще не мали ніякого. Як кажуть, "первый бой он трудный самый". Але Буцефал витримав, а ми, не дивлячись на важке повернення додому, були задоволені.

6 коментарів:

 1. Гарний пост і фото, як завжди, чудові.
  Лиш побачив стоянку туристів, як зразу згадався похід Хомяк-Синяк-Малий Горган, тоді вблудили трохи, прийшли вимучені, а покупавшись у річечці як на світ народились. Дійсно приємна і гостинна стоянка.
  Подорожувати на крузаку по карпатах, це певно великий екстрім

  ВідповістиВидалити
 2. Так, стоянка туристів то знатне місце для багатьох.
  А екстрім був великий, тільки здебільшого для самого крузака ))

  ВідповістиВидалити
 3. Ой. Дякую за фото, нагадали суперські спогади про цю стоянку

  а купання там - просто клас


  Машина времени "Старая дорога"
  когда-то ходили пешком, а теперь судят по мне и тебе по нашим машинам

  ВідповістиВидалити
 4. Дякую за позитивний відгук!
  фото купання з тої стоянки є тут :
  http://volftravel.blogspot.com/2011/05/blog-post_31.html
  :)

  ВідповістиВидалити
 5. гарні ілюстровані замітки про подорожі. Дякую!

  ВідповістиВидалити

І що ти думаєш з цього приводу?